Kde jsou vlastně hranice pro samoléčbu?

Přemýšlela jsem, jaký článek vám napíšu pro tento víkend? Zda-li to bude pokračovat tématikou opět na nohy a jejich problémy, klouby, neboť bederní páteř mě trápí po porodech velmi často anebo něco o nachlazení, neboť to bývá v průběhu roku pořád anebo co budu psát, aby vám to přineslo nějaký užitek či zamyšlení u sebe. No a pak jsem přemýšlela, co patřilo mezi mé první otázky, když jsem se začala zajímat o zdravou výživu a doplňky stravy. Vlastně se mě stále zákaznice na počátku naší spolupráce ptaly anebo se pořád ptají nové příchozí zákaznice/i o tom, jestli mi to funguje a zda je to dobré, co používám.

Byla a stále to je otázka, zda nemoc léčit vlastními silami pomocí různých bylinek, preparátů anebo zda raději navštívit lékaře? Já osobně si myslím, že toto téma bude vždy otevřené a bude záležet vždy na konkrétní osobě, jeho postavení k tomuto tématu a hlavně jeho samotné rozhodnutí. Dále pak na typu nemoci, jeho průběhu, vážnosti a možnostech léčby ap. Vždy existují 2 pohledy: pro alternativní způsob léčení – tzv. samoléčbu a pohled proti ní.

Vždy jsem zákazníkovi dala jeho vlastní volbu, rozhodnutí, neboť sama dobře vím, že léčit pouze bylinkami zřejmě není zcela na místě a ne vždy se to obejde bez zákroku či doplnění klasické medicíny. Na druhou stranu nepatřím mezi lidi, kteří hned, když ho bolí píchne v zádech anebo začne rýma, běží k lékaři. Z vlastní zkušenosti totiž již dnes vím, čím vším si mohu v takových situacích pomoci a přitom lékaře nezatěžovat návštěvou. Ordinace lékařů se mi zdají dost přeplněné a někdy přemýšlím, co ti lidé tam stále hledají? Proto tyto své zkušenosti s produkty na přírodní bází prezentuji dál a dál.

Samoléčbu bych doporučila:

  • pokud budu věřit a budu si jistá, že zvolený prostředek skutečně zmírní mé potíže a nemoci
  • pokud znáte své tělo dokonale a dokážete si určit vlastní diagnózu
  • pokud znáte hranice svých možností a dokážete zareagovat a jít včas ke svému lékaři
  • pokud umíte používat své domácí léčivé prostředky, zvládnete je kombinovat a určovat jejich dávkování a množství při používání anebo alespoň máte svého poradce, který produkt výborně zná, má s ním zkušenosti nejen u sebe, ale i svých zákazníků a je vám vždy oporou na telefonu
  • pokud budete pozorně sledovat účinky použitého prostředku (pamatujte – na trhu existují různé léčivé prostředky a u každého jedince zabírají individuálně)
  • pokud zvládnete po neúspěšné samoléčbě jít k lékaři a popovídat si s ním o svých vlastních léčebných postupech
  • pokud nepovažujete domácí prostředky za zázračné nebo za univerzální

Odpověděli jste si na těchto pár doporučení úplně opačně, potom vám samoléčbu nemohu nikdy doporučit!!! Jestli jste si naopak odpověděli na všechny body stejně, pak vám samoléčbu s klidným srdcem doporučím. Přeji Vám krásné prázdniny….

print

Napsat komentář