Bolest hlavy a co s ní? Éterické oleje fungují, začněte je používat.

Mnoho lidí okolo mně trpí na bolesti hlavy. Ovšem zamysleli jste se někdy nad pojmem „bolest hlavy“ široký pojem, že ano? Pojďme si tedy říct, v jaké souvislosti vzniká bolest hlavy?

Bolest hlavy v celé vlasové oblasti spojené s bolestí ramenních svalů a bolestí krku, můžou být a často bývají způsobeny stresem, napětím nebo špatným držením těla. Další spojitostí s bolestí hlavy je oblast čela, která může být důsledkem nadměrného namáhání očí nebo přímo zánětem dutin. A poslední spojitostí mohou být pulsující bolesti jedné strany hlavy doprovázené nevolností a ty ukazují na migrény.

 

Všechny tyto oblasti a spojitosti bývají velmi nepříjemné a trpí jimi mnoho lidí. Ať již chceme nebo ne, tyto bolesti jsou jedním z největších důvodů návštěv u lékaře, ačkoli jsou jen zřídka příznakem nějakého onemocnění. Často maminky dětí prvňáčků řeší nadměrnou bolest hlavy. Ale buďme upřímní, kromě toho, že dítě se adaptuje na školu, nové prostředí, paní učitelku, své nové spolužáky, mnohdy, aby se dítě odreagovalo, pouštíme s pocitem, že dítěti děláme dobře, na hry na počítači. Podívejte se zde, jak pomoci dítěti s adaptací ve škole a školce. Návod najdete zde.Muž s bolestí hlavy

Na druhou stranu si, ale neuvědomujeme, že stále častější používání počítačů mohou mít za následek napětí krčních a ramenních svalů, což je nejčastější příčina každodenní bolesti hlavy. Nemusíme toto spatřovat jen u dětí, ale i sami u sebe, když v dnešním přetechnizovaném světě pracujeme celý den v práci na počítači. Večer ještě potřebujeme zaplatit účtem platbu anebo odeslat  emaily, které v práci nemůžeme vyřizovat, anebo mnozí z nás mají 2 práce a musí poslat důležité informace svému týmu. Bolesti hlavy se jen protahují, ale můžeme si pomoci.

Abychom předešli těmto bolestem hlavy, doporučím vám 4 éterické oleje, které používám preventivně proti tomuto neduhu. Jedná se o olej:

  • levandule
  • máta
  • eukalyptus
  • bazalka případně antistress activator

Levandule je všeobecně uklidňující, snižující napětí a stresy a můžeme říci, že přírodní lék proti bolesti.

Máta a bazalka čistí hlavu.

Eukalyptus čistí dutiny.

Další zajímavé využití éterických olejů najdete zde.

Trpíte také často na bolesti hlavy? A co používáte vy? Vyzkoušeli jste již některý z těchto olejů? Napište do komentáře. s díky PK

 

A jak je můžete použít a aplikovat?

Použití je mnoho. Nicméně můžete dělat obklady, inhalovat anebo přímo natřít a vmasírovat pod nos a na spánky. Namočte kapesník do studené vody a s několika kapkami např. mátového oleje použijte obklad (1-3 kapky) Při nachlazení, máte-li podezření na záněty dutin, použijte napařování anebo inhalátor s 1 kapkou eukalyptového oleje a inhalujte. Levandulový olej můžete neředěný nanést na špičky prstů a vmasírovat do spánků anebo pod nos – uklidní vás to a odplaví stres a napětí. Na noc doporučuji pro ty, kdo mají příliš aktivní mozek a nemohou tzv. vypnout, nakapat několik kapek bazalkového ( oleje antistress activator) oleje na kapesník nebo polštář.

Tisk

Komentáře

  1. […] Ve výsledku vlastně posílíte své duševní síly a schopnosti. Nejdůležitější je udělat první krok a to jít do akce – vyjít z domu a […]

  2. […] olejů najdete zde. Na závěr jedno“POZOR“. Pokud užíváte walfarin nebo heparin, vyhněte se určitě […]

Napsat komentář