3 éterické oleje proti migréně. Pomozte mi, zase přišla ta urputná migréna.

Patříte mezi lidi, kteří trpí na migrény?

Znáte ten pocit těžká bolest hlavy, točení hlavy, mnohdy se dostaví zkreslené vidění spojené se slabostí, pocením až nevolností či zvracením? A světlo je v tu ránu váš nepřítel?

Ano, jsou to děsivé stavy pro ty, kteří toto znají a občas je to přepadne. Co potom udělat? Jak tomuto stavu vůbec předejít? A dá se tomu vůbec ubránit? Nicméně opravdovou migrénu si nelze splést vzhledem k příznakům, které jsem naznačovala výše. Patří mezi ně: poruchy vidění, nevolnosti, silné zvracení a oslepující bolest. Migrény se vyskytují častěji u žen než u mužů, zvláště pak v období menstruace. Její počátek můžeme definovat pro období puberty a mohou, ale nemusí se zlepšit v menopauze. Je také normální, že  migrény se opravdu mohou tzv. dědit, z pokolení na pokolení.

Mnozí léčitelé zjistili, že existují spojitosti mezi migrénou a stravou. Byly vypozorovány i potraviny, které mohou být spouštěči. Mezi ně patří:

  • čokoláda
  • citrusové plody
  • kysané zelí a další kvašené potraviny
  • červená vína ad.

A proč tomu tak je? Díky látce zvané „tyramin“, který dráždí cévy v mozku. Mnoho těchto potravin je zrovna zdrojem tohoto tyraminu. Co proto udělat, abychom předešli těmto strašným stavům? Jediná bude prevence a případné vysazení některých potravin z našeho jídelníčku. Proto doporučuji zavést si zápisníček, do něhož si detailně začnete zapisovat vaše jídlo a pití, které konzumujete a to alespoň po dobu 3 týdnů. Poté můžete snadno dohledat, co jste snědli do tří hodin před záchvatem. Zápisníček bude váš pomocníček a velmi rychle vám ukáže jídla, která byste opravdu měli vyřadit z jídelníčku.

Další prevencí mohou být různé doplňky stravy, které vám doplní případný nedostatek minerálů a stopových prvků, které vám v organismu chybí a mohou také spouštět bolesti hlavy až migrény. Pomoc určitě najdete opět v aromaterapii, pokud si pořídíte alespoň tyto 3 éterické oleje:levandulový olej v tyčince

  1. levandule
  2. meduňka
  3. máta

Použití olejů najdete zde. Na závěr jedno“POZOR“. Pokud užíváte walfarin nebo heparin, vyhněte se určitě řimbabě, neboť ta může ještě více snížit srážlivost krve.

Všem kteří, trpíte na migrény, přeji, aby jich bylo co nejméně a zkuste se podělit o vaše pomocníčky, které vám pomáhají při migréně. Co praktikujete Vy? Preventivně a při záchvatu migrény?

Tisk

Napsat komentář