Existence souvislostí mezi mozkem a žaludkem? Vnímáte to také tak?

 

Rozhodla jsem se napsat ještě  další článek související s článkem o mýtech a pověrách o mozku. Tak moc mě zřejmě film zasáhl, že jsem přemýšlela nad plno souvislostmi. A jedním z nich je souvislost vztahující se k mozku a žaludku. Tomu napovídá název tohoto článku: Existence souvislostí mezi mozkem a žaludkem neboli mozek v břiše? 

Říkáte si, co to píšu za nesmysly? Žádné nesmysly, je to holý fakt, jakmile se zamyslíte, přijdete na to, že to přesně sedí. Zamyslete se a řekněte mi, který orgán vysílá a přijímá informace po složitých nervových dráhách, komunikuje prostřednictvím chemických přenášečů (jako je dopamin a serotonin) a je schopen samostatného fungování?

Ano, mozek, ale také žaludek, nemyslíte? Tyto dva orgány jsou totiž těsně propojeny, i když by se to možná na první pohled nezdálo. Vezměte si jednoduchý příklad: Když máte z něčeho strach, zrychlí se vám tep a stáhne se vám žaludek. Souvislost- spojení

 

Věděli jste, že:

  • zkažený žaludek může způsobit bolesti hlavy?
  • žaludek má svou „migrénu“?
  • antidepresiva mohou pomoci uklidnit střeva u lidí se syndromem dráždivého tračníku?

Podobně a zcela samostatně mohou fungovat i další orgány. Někteří odborníci se domnívají, že mozek v břiše možná dokonce uchovává pocitové vzpomínky, které vědomě nevyvoláváme, ale jimiž se přesto řídíme. Instinkt v břiše? Ano, je to možné!

Co si o tom myslíte, Vy? Napište pod příspěvek váš názor.

2016-07-19

Tisk

Napsat komentář