Aromaterapie patří mezi 10 pravidel zachování zdraví

Pojem aromaterapie je dnes již snad každému známý. Pokud ne, můžeme říci, že aromaterapií rozumíme léčení nemocí pomocí vůní. Aromaterapie léčí, předchází nemocím, ale hlavně pečuje o pole působnosti, obnovuje v něm pořádek a rovnováhu. Věděli jste, že aromaterapie patří do 10-ti pravidel zachování zdraví? Pokud ne, pojďme si alespoň ukázat s čím vším do těch 10 -ti pravidel patří.

Tyto zlatá pravidla zachování zdraví lze dosáhnout pouze a jen sebepoznáním. Když je člověk dodržuje, zažije jejich kladný účinek na tělesné, duševní a samozřejmě i duchovní úrovni. Dejte šanci organismu poskytnout možnost uzdravení vlastní silou – ptáte se: Jak? Bude-li se člověk dobře stravovat, správně dýchat a mít kladné, pozitivní myšlenky, pravděpodobně toho dosáhne. Aromaterapie může v tomto případě navodit správné dýchání, ale hlavně naše tělo, mysl bude pomocí éterických olejů relaxovat přírodní cestou, posílí tím svůj imunitní systém, zlepší přísun energie pro tělo a v neposlední řadě v sobě probudíte lékaře, kterého v sobě všichni máme.

Pojďme se tedy podívat na 10 pravidel zachování zdraví.

  1. Zdravá strava
  2. Dýchání
  3. Tělesný pohyb
  4. Relaxace
  5. Spánek
  6. Význam vody
  7. Síla pozitivního myšlení
  8. Vyrovnanost citového a sexuálního života
  9. Slunce
  10. Aromaterapie

Pravidlo 1 říká: Dbejte na zdravou a vyváženou stravu. Nezapomínejte na syrové potraviny, jednoduchá jídla a klid. Dobré trávení. Pijte dostatečně, abyste podpořili vylučování. Škrtněte slovo „dieta“.

Pravidlo 2 říká: Tři minuty hlubokého dýchání ráno a večer a přes den pokud možno co nejčastěji.

Pravidlo 3 říká: Denně pár kroků, gymnastických cviků, nebo aspoň stále častěji pěstujte sport, který jste si vybrali a pak si dopřejte okamžik relaxace.

Pravidlo 4 říká: Pět až deset minut relaxace znovu osvěží vaši energii.

Pravidlo 5 říká: Hodiny spánku před půlnocí platí dvojnásobně.

Pravidlo 6 říká: Každé ráno se osprchujte studenou vodou. Večer se sprchujte teplou vodou nebo se vykoupejte.

Pravidlo 7 říká: Ráno se na sebe usmívejte, snažte se udělat každý den aspoň jeden dobrý skutek a vymyslete aspoň jednu pozitivní myšlenku.

Pravidlo 8 říká: Snažte se vnést každý den nějakou drobnou pozorností trochu harmonie do svého vztahu.

Pravidlo 9 říká: Berte sluneční a vzdušné lázně, kdykoli máte příležitost.

Pravidlo 10 říká: Vdechujte každý den s pomocí aromalampy anebo rozprašovače aromatizovaný vzduch. Každé ráno a večer se natírejte éterickými oleji.

Máte také svá pravidla pro zachování zdraví? Jak vy sledujete své tělo a mysl, aby bylo stále zdravé, plné pozitivní energie, kladných myšlenek? Osvěčili se vám nějaké kroky, pravidla anebo systém či postup pro zachování zdraví? Podělte se s námi o vaše zkušenosti. Pokud se vám článek líbil, dejte „like“ pod článkem,  ať vím, že mohu pokračovat v psaní.

print

Napsat komentář