Proč lidé vstupují do on-line vzdělávání? Introverti a on-line vzdělávání.

Musím se vám k něčemu přiznat. Jelikož jsem velký introvert, mám se spoustou věcí problém. Například jako dítě si vzpomínám, že jsem měla vždy problém v době dovolené se rychle seznámit s dětmi hned první den. Vždy mi to totiž trvalo delší dobu. A když  měla dovolená končit, našla jsem si své kamarády a bylo mi vždy hrozně líto, že už musíme odjet domů.

Anebo jiná situace, jezdívali jsme s rodiči na dovolenou do „Mlini“ blízko Dubrovníku a kousek od naší pláže bylo náměstíčko, kde se prodával vynikající ořechový zákusek, na tu chuť si pamatuji dodnes a pamatuji si také na to, že jsem si nikdy ten zákusek nešla koupit sama. Vždy jsem prosila nejčastěji maminku, aby šla semnou.

Dále si pamatuji, když jsme jezdívali na návštěvu k tetě, nikdy jsem tam nechtěla přespat sama bez svých rodičů. I když jsem v průběhu večera usla, nikdy mi neujeli, já se vždy probudila a domů odjela s nimi. Rozhodla jsem se podělit s vámi všemi o těchto věcech, neboť to mě vede k tomu se zamyslet i nad tím, proč mnoho lidí možná využívá on-line vzdělávání.

Introverti versus online vzdělávání 

Možná začátek článku se vám zdál divný, proč zrovna píšu o dětství a článek se přitom jmenuje: Proč lidé vstupují do on-line kurzů? Už asi mnozí z vás chápou. Ano, jsem totiž přesvědčená o tom, že mnoho lidí, jelikož jsou introverti, vyhledávají právě tuto formu vzdělávání. Vezmu-li opět osobně svou osobu, vždy jsem měla problém suverénně vystupovat před ostatními anebo se zeptat na něco, co jsem se chtěla zeptat, ale bohužel s jistých důvodů strachu, introvertství jsem se nezeptala.

Ano až skončilo školení, s těžkým balvanem na srdci jsem šla za vyučujícím a ptala se ho soukromě. Znáte ten pocit také?

Mám pro vás 7 důvodů, proč lidé (introverti) vstupují do on-line kurzů:

  1. člověk je introvert a nerad mluví před ostatními, navíc mu domácí prostředí dělá dobře
  2. ušetří čas (sleduje z domova, nikde necestuje)
  3. člověk nachází nové lidi ve sdílené skupině a tím přátelství
  4. člověk může získat nové pracovní příležitosti – tvorba na nových projektech
  5. člověk nachází nová prostředí výuky – videa, psaná forma textu, plnění úkolů, které vedou kupředu
  6. člověk získá nové zkušenosti, nápady, své poslání
  7. člověk může získat pasivní příjem – kurzy ho posouvají dále ve svém vzdělávání
print

Napsat komentář