4 tipy, jak správně zacházet s krémy na pleť

Určitě jste si všimli, že zakoupíte-li si krém na pleť, najdete uvnitř krabičky krému malou špachtličku. Kvalitní obchody anebo firmy zabývající se přímým prodejem tyto špachtličky mají většinou součástí balení. Levnější cenové varianty krému to zřejmě mít nemusí, ale to  je již na každém z vás, jaký si o tom uděláte závěr.

Tato pomůcka tam určitě není jen tak, ale má své opodstatnění. Ukážeme si 4 tipy, jak správně zacházet se zakoupeným krémem na pleť. Všeobecně krémy jsou velmi citlivé na správné zacházení, zejména ty krémy, které jsou vyvinuté na přírodní bázi. Pojďme si tedy nyní ukázat, jak správně je používat, aby se nekazily a jak případně prodloužit jejich trvanlivost.

  • Zapomeňte na ruce – krém nikdy nenabírejte rukou, k tomu máte výše zmiňovanou čistou špachtličku. Nezapomeňte tuto pomůcku i občas umýt, abyste si i tak skvělou pomůckou nezanesli do krému nečistoty. Pokud tato špachtlička nebyla součástí obalu krému, dodržte zásadu: vždy  používat ruce velmi důkladně umyté! Ideální je však rukama do krému nesahat vůbec.
  • Nevystavujte krém přímému slunečnímu záření – ideální místo je zpravidla suché místo s teplotou v rozmezí 6-10 °C. Vyšší teploty krému nepřispějí, neboť u krémů dochází rychle k množení mikroorganismů a snadno dochází k jeho kontaminaci.
  • Okraje dóz vždy v čistotě – udržujete okraje dóz vždy v čistotě, aby nedošlo ke kontaminaci krémů. Krém v žádném případě nedoporučujeme přendávat do jiných obalů a to opět z důvodu nečistot jiného obalu ap.
  • Po aplikaci krému okamžitě uzavřít- vnitřní víčko dózy nevyhazujte, ale krém vždy po aplikaci zakryjte a poté celou dózu uzavřete vrchním šroubovacím víčkem. Krém totiž není dobré vystavovat zbytečné vlhkosti, zejména v koupelně.

Věřím, že tyto 4 tipy vám osvěžily vaší paměť, jak nejlépe zacházet s vašimi krémy na pleť. Ne každý si dnes kupuje levný krém. A samotná představa, že vyhodíte například krém v ceně 800 – 1200 Kč není zrovna příjemná.

06/05/2016

Tisk

Napsat komentář