3 éterické oleje, které vám pomohou s vysokým krevním tlakem

Trápí vás občas vysoký krevní tlak anebo někoho ve vašem okolí? Anebo přímo patříte mezi ty, kteří se již na hypertenzi léčí? Pokud ano, tento článek vám přinese 3 éterické oleje proti vysokému tlaku a bude vám  inspirací pro přírodní cestu užívání ÉO. Vysoký krevní tlak neboli hypertenze by se měl za normálních podmínek upravit sám od sebe. Pokud tomu však tak není a přetrvává, mohl by vést k vážnějším stavům postihující cévy, k nedostatečnému krevnímu oběhu a možná dokonce i ke trombóze, čímž se nám zvyšuje riziko a pravděpodobnost mrtvice či infarktu.

Máte-li opravdu potíže s vysokým krevním tlakem je potřeba udělat tzv. spojení několika změn a zlepšení ve vašem životě. Jedná se o spojení se změnami a zlepšením životosprávy a životního stylu s přidáním aromaterapeutické masáže pomocí éterických olejů. Které éterické oleje to jsou, si napíšeme za chvíli. Co se týče změn a zlepšení v našem životě, tak jde především o změnu v jídelníčku a přidání pohybu ve vašem životě. Zaměřit bychom se měli hlavně na snižování a eliminaci živočišných tuků, soli a alkoholu z našeho jídelníčku. Naopak bychom měli více zařadit do pokrmů a jídel česnek, který vede k odstranění toxinů, což je velmi účinné při normalizaci krevního tlaku.

Nyní vám přináším 3 éterické oleje, které jsou vhodné v boji proti vysokému krevnímu tlaku. Jedná se o oleje, které jsou především uklidňující, tišivé a relaxační a osobně mám vyzkoušené, že snižují krevní tlak. Jedná se o olej ylang-ylang, levandulový a majoránka. Největší zkušenosti mám s olejem ylang-ylang, který často používám nejen já, ale i můj manžel právě ke snižování vysokého krevního tlaku. Vhodný je také pro děti při kašli v kombinaci například s levandulovým krémem. Dalšími vhodnými ÉO se zabývám v praktickém E-booku, kde přináším zajímavé tipy nejen pro děti, ale i dospělé.

V tomto období po dovolené s blížícím se nástupem dětí do škol a školek osobně nejvíce využívám olej, který obsahuje směs éterických olejů, jehož součástí je zmiňovaný ylang-ylang. Níže se pokusím vám ho popsat blíže. O tomto oleji se zmiňuji i zde. Tento olej se extrahuje z krásných květů stromů ylang-ylang. Vůně oleje je velmi zvláštní, při prvním přičichnutí, nemusí každému ihned vonět, přijde mi spíše takovou pánskou vůní, ale po natření na pokožku se vůně krásně vybarví a je zvláště pronikavá. Její správná vůně vyzní až po chvíli, proto tuto směs opravdu nechte trochu vyprchat.

Tato směs olejů jehož součástí je zmiňovaný olej ylang-ylang  má zklidňující, senzuální a afrodisiakální účinky.

ylang-ylang
ylang-ylang

Má blahodárný vliv na průběh emocí a působí jako dobrý prostředek proti depresi. Účinkuje proti sklonům k uzavřenosti, citovému chladu, hněvu ap. Tento olej se opravdu doporučuje ke snižování krevního tlaku a tachykardii (příliš rychlého srdečního rytmu). Protože reguluje a harmonizuje krevní tlak a srdeční činnost, chrání také člověka před infarktem. Směs ostatních ÉO odstraňuje celkovou vyčerpanost a ztrátu energie, tím pádem člověka povzbuzuje a osvěží. Velmi dobře slouží k uvolnění svalů, jejich dobrému prokrvení a relaxaci.

Kdo by mohl také tuto směs olejů využít? Lidé, hledající celkové uvolnění, uklidnění, odstranění stresu a strachu, ale i nervozity z různých situací a odplavení podrážděnosti. Uvítají ho také lidé, kteří mají či trpí poruchy spánku, jsou vyčerpáni a potřebují zlepšit náladu. Nemohu opomenout ani skupinu lidí, kteří mají špatné výsledky od lékaře, co se týče vysoké kyseliny močové, tedy ti, co potřebují z organismu odplavit kyselinu močovou. Další uplatnění bychom určitě našli více, ale tyhle jsou ty nejčastější a ty se kterými mám osobní zkušenosti.

Máte-li vy osobní zkušenosti s éterickými oleji upravující vysoký krevní tlak, podělte se s námi o vaše postřehy, případně upozornění anebo nápady, jak jinak si pomoci s hypertenzí? Bude-li se vám článek líbit, dejte „like“ ať vím, že v psaní článků mám pokračovat, že to je pro vás přínosné.

Tisk

Napsat komentář